Пошук по сайту:

Крим стає смертельною пасткою для кремлівських військ – The Economist

Крим стає смертельною пасткою для кремлівських військ – The Economist
Крим стає смертельною пасткою для кремлівських військ – The Economist

Отримання американських балістичних ракет ATACMS з дальністю дії 300 км означає, що тепер Україна може смертельно вразити будь-яку ціль в окупованому Росією Криму. Росіянам на півострові нікуди сховатися.

Про це йдеться у статті The Economist. Зазначається, що поки через обмеження з боку США щодо ударів американською зброєю по території РФ Україні доводиться воювати "зі зв’язаними руками", але ефективна кампанія у Криму яскраво показує, чого вона могла б досягти.

Як зауважив старший радник НАТО з логістики Бен Годжес, українці систематично роблять Крим "непридатним для перебування там російських військ". Захисники вже продемонстрували здатність крилатих ракет Storm Shadow і Scalp, що постачаються з Великої Британії і Франції, а також власних хитромудрих саморобних морських безпілотників вражати російські військові кораблі.

Зараз Україна використовує смертоносну комбінацію ПТРК і дедалі досконаліших безпілотників, щоб систематично послаблювати російську протиповітряну оборону в Криму, вражати авіабази, з яких вилітають російські перехоплювачі, і завдавати ударів по критично важливих логістичних та економічних об’єктах. Британський стратег Лоуренс Фрідман вважає, що зосередженість на виведенні з ладу російської мережі ППО може бути також частиною підготовки до швидкого прибуття перших партій винищувачів F-16 з Європи.

Генерал Годжес вважає, що російським військам "немає де сховатися".

Читайте по темі: Загарбники вдарили по Покровську, п’ятеро поранених

"Завдяки супутниковій та повітряній розвідці, яку надають союзники по НАТО, власному глибокому знанню території та агентів, ніщо не може рухатися в Криму так, щоб українці не знали про це", – зазначає він.

"З появою ATACMS і вдосконаленням власних безпілотних літальних апаратів України кожен квадратний метр півострова перебуває в зоні дії, включаючи чутливі до часу цілі, такі як літаки та конвої обладнання, що рухаються автомобільним або залізничним транспортом", – додав генерал.

Годжес переконаний, що "українці знесуть Керченський міст, коли будуть готові", а от потенційно складнішим завданням буде руйнування нової залізничної лінії, що проходить вздовж Азовського моря від Ростова через південноукраїнські міста Маріуполь і Бердянськ до Криму.

Бен Баррі з Міжнародного інституту стратегічних досліджень вважає, що першою перевіркою стратегічного успіху української кампанії в Криму може стати нинішнє літо, коли російські відпочивальники зазвичай прямують через Керченський міст на курорти півострова. Якщо вони вирішать не їхати, це буде поганим знаком для Путіна, адже Крим значною мірою залежить від туристичної галузі, і минулого року кількість бронювань скоротилася майже наполовину.

"Крим перетворився з престижного проєкту на джерело виснаження російських ресурсів", – вважає Баррі.

Коментарі:

comments powered by Disqus