Без допомоги Україні: у Конгресі США з’явився проєкт оборонного бюджету на наступний рік

Без допомоги Україні: у Конгресі США з’явився проєкт оборонного бюджету на наступний рік
Без допомоги Україні: у Конгресі США з’явився проєкт оборонного бюджету на наступний рік

У законопроєкті бюджету Пентагону на 2025 рік передбачається скасувати допомогу Україні та Ізраїлю

УСША вже почалась підготовка до прийняття бюджету на 2025 рік, що пов’язано із тим, що американський фінансовий рік починається не 1 січня, а 1 жовтня. Тобто до початку нового періоду у США залишилось вже декілька місяців.

І комісія нижньої палати американського парламенту з оборонних витрат днями опублікувала перший проєкт бюджету Пентагону розміром 833 млрд доларів, що на 53 млрд доларів менше, ніж поточний кошторис. Але головне в ньому є те, що в ньому прописано скасування допомоги України, а також пряма заборона постачання озброєння Ізраїлю, пише Defense News.

З боку Defense Express одразу треба зазначити, що мова не йде про окремі витрати федерального бюджету США на допомогу Україні, які були виділені у межах 61 млрд доларів. А мова йде про 300 млн доларів за програмою USAI, Ukraine Security Assistance Initiative - Ініціативи сприяння безпеці України, яка прямо зашита в оборонний бюджет США.

Тобто це не скасовує 13,8 млрд доларів за окремим фінансуванням на закупівлю озброєння для України у виробників. Також не скасовуються 23,2 млрд доларів, які виділені у цьому фінансовому році Пентагону на поповнення товарів оборонного призначення та послуг наданих Україні, тобто можливість передачі зброї за програмою президентського вилучення - PDA. А також не торкається 1,6 млрд доларів за Foreign Military Financing, за якою Україна може закупити озброєння у США на цю суму безоплатно.

Тому наразі говорити про пряму загрозу припинення постачання допомоги США до України неможливо. Але це дуже неприємний дзвіночок, бо висування такого законопроєкту є результатом діяльності американської республіканської партії, точніше - її трампівського крила.

Читайте по темі: Уряд Німеччини затвердив проєкт бюджету на 2025 рік з вдвічі меншою допомогою Україні

І це безумовно є частиною передвиборчої боротьби за пост президента США, бо голосування має відбутись 5 листопада 2024 року. Саме тому, проєкт нового оборонного бюджету, який просувають республіканці, містить, зокрема, суттєве збільшення заробітної платні молодшим військовослужбовцям на 15% та всім загалом на 4,5%.

Більше того, слід розуміти, що бюджетний процес у Вашингтоні може тривати дуже довго. І сумнівно, що новий федеральний бюджет буде взагалі проголосований до завершення президентських виборів. Для розуміння, навіть поточний бюджет США на 2024 рік був остаточно затверджений лише наприкінці березня.

Теги: Республіканська партія, Пентагон, військова допомога, допомога Україні, Конгрес США