«Труни» біля Ейфелевої вежі можуть бути спецоперацією РФ - Le Monde

«Труни» біля Ейфелевої вежі можуть бути спецоперацією РФ - Le Monde
«Труни» біля Ейфелевої вежі можуть бути спецоперацією РФ - Le Monde

Чоловіки, що напередодні встановили фальшиві "труни" біля Ейфелевої вежі в Парижі, були пов’язані з людиною, яку підозрюють у причетності до групи, що раніше сплюндрувала меморіал на честь Праведників світу у Парижі.

Про це йдеться в доповідній записці управління безпеки Паризького регіону, з якою ознайомилося видання Le Monde.

"Вміст телефона одного з підозрюваних та заяви, зроблені трьома затриманими, дали змогу встановити, що вони контактували з людиною, яку підозрюють в участі в іншій ймовірній операції втручання: пошкодженні Стіни Праведників на Меморіалі Шоа в Парижі", - йдеться у публікації.

Зазначається, що цей 34-річний громадянин Болгарії, підозрюваний в акті вандалізму на Меморіалі, досі не заарештований.

У справі з "трунами" під слідством перебувають водій фургона, якого заарештували біля Ейфелевої вежі, та двоє чоловіків, який затримали згодом на автовокзалі. Одному з них 16 років, він має українське громадянство, другий німець – йому 25 років. Вони зізнались, що їм заплатили 400 євро.

Слідство зосереджується на версії операції з дестабілізації, яка координувалася з-за кордону, і є докази, які вказують на Росію. Зокрема, через кілька днів після виявлення на меморіалі червоних відбитків долонь відповідні фотографії були опубліковані в соцмережі Х в акаунтах, які належать до російської мережі дезінформації "Двійник". Фотографії пошкоджень також були поширені мережею фейкових акаунтів Doppelganger.

Читайте по темі: За великими пожежами в Польщі можуть стояти іноземні спецслужби – глава МВС

Головна версія слідства у цій справі вказує на операцію під керівництвом російських спецслужб ФСБ, сказано у статті.

Теги: Ейфелева вежа, Париж, Франція, Російські спецслужби, ФСБ Росії